Bechtěrevova nemoc a magnetoterapie

Otázka:

Dobrý den, ráda bych požádala o doporučení. Mému otci potvrdili Bechtěrevovu nemoc (zejména záda), lze Váš přístroj použít, máte nějaké zkušenosti s použitím a výsledky při použití na tuto nemoc?

Jahnová

Odpověď:

Vážená paní Jahnová, Bechtěrevova choroba neboli ankylozující spondylitida je zánětlivé onemocnění týkající se zejména kloubů meziobratlových, žebroobratlových a křížokyčelních. Někdy se mohou objevit také příznaky celkového zánětu - teploty, noční pocení, únava a schvácenost. Po delším trvání nemoci mohou vzniknout srůsty obratlů a žebroobratlových skloubení, což vede k imobilitě páteře a omezení rozsahu dýchacích pohybů. Pacienti trpí častými bolestmi, hlavně v noci po celkovém zklidnění. Příčina dosud není spolehlivě objasněna, pravděpodobně se však jedná o autoimunitní poruchu. Větší význam než farmakoterapie nesteroidními antirevmatiky a imunosupresivy má bezesporu léčebná rehabilitace a fyzikální terapie. Mezi nejúčinnější metody patří nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie, která svými protizánětlivými účinky dokáže v mnoha případech téměř zcela nahradit užívání zmíněných léků. Působí výrazně protibolestivě, čímž zlepšuje kvalitu života nemocných a také umožňuje intenzivnější rehabilitaci a cvičení. Její myorelaxační účinky a zvýšení prokrvení v místě aplikace též pomůže uvolnit ztuhlé svaly kolem páteře. Její pravidelnou (každodenní) dlouhodobou aplikaci lze tedy u této choroby vřele doporučit.

MUDr. Václav Cikánek

Více o Bechtěrevově nemoci a magnetoterapii

Do you have a question?

Send us a simple contact form and we will contact you. We will be happy to advice you with anything.

I have a question
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
I want an advice
Contraindications for the use of magnetotherapy: electronic medical equipment, during pregnancy, bleeding. More about contraindications here.
Read the operating instructions before use.
Magnetotherapy devices Renaissance
The Duo Forte magnetotherapy medical device is a device designed for treatment with a low-frequency magnetic field in the home and clinical environment. Duo Forte is applicable to treatment in physiotherapy, also focusing on specific health problems.
We meet all standards for medical devices. We offer warranty, service and customer support and care.
© Magnetotherapy Renaissance® E-mail: support@magnetotherapyforhealth.com