Bolesti zad, nález na MRI, sesedlé obratle, výrazná skolióza, zúžený míšní kanál

Otázka:

Mám hrozné bolesti zad nemůžu ani v noci spát. Mám nález na MRI sesedlé obratle výrazná skolióza výrazné snížení MO prostru hyperlordóza kyfóza výrůsky zúžený míšní kanál. Bolesti hlavně v bederní oblasti progredují do levé dolní končetiny.

J. V.

Odpověď:

Pulzní magnetoterapie by mohla výrazně ulevit, vzhledem k dlouhodobé diagnóze a fixaci patologických změn bude však zapotřebí trpělivost. Metoda samozřejmě nedokáže odstranit skoliózu či výrůstky na obratlových tělech, ale pomůže zmírnit bolesti a uvolnit ztuhlé svaly, což umožní intenzivněji rehabilitovat. Díky vysoké citlivosti nervové tkáně na magnetické pole dojde ke snížení dráždění nervových kořenů výrůstky a míchy ve zúženém páteřním kanálu, takže by se měly výrazně zmírnit popisované problémy. Doporučuji používat magnetoterapii 2-3x denně v analgetickém režimu, případně kombinovat s režimem Regenerace. Dále doporučuji vyšetření na odborném pracovišti k posouzení vhodnosti případného operačního výkonu. Předcházející aplikace magnetoterapie pomůže zlepšit operační terén, zmírní otoky a předejde komplikacím, následně také urychlí a zkvalitní hojení.

MUDr. Václav Cikánek

Více o bolestech zad a páteře

Do you have a question?

Send us a simple contact form and we will contact you. We will be happy to advice you with anything.

I have a question
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
I want an advice
Contraindications for the use of magnetotherapy: electronic medical equipment, during pregnancy, bleeding. More about contraindications here.
Read the operating instructions before use.
Magnetotherapy devices Renaissance
The Duo Forte magnetotherapy medical device is a device designed for treatment with a low-frequency magnetic field in the home and clinical environment. Duo Forte is applicable to treatment in physiotherapy, also focusing on specific health problems.
We meet all standards for medical devices. We offer warranty, service and customer support and care.
© Magnetotherapy Renaissance® E-mail: support@magnetotherapyforhealth.com