Jak magnetoterapie pomáhá na tenisový loket

Otázka:

Jak magnetoterapie pomáhá na tenisový loket?

Odpověď:

Toto postižení řadíme do skupiny takzvaných entezopatií – zánětlivých postižení šlachy svalu v místě spojení s kostí. Vzhledem k neustálému zatěžování končetiny i při sebemenším pohybu se zánět stává postupně chronickým a bolesti mohou přetrvávat i roky. Operace, která spočívá v uvolnění úponu natahovačů, snesení tenké kostní lamely pod úponem, odstranění části vazu hlavice vřetenní kosti a revizi kloubní dutiny, většinou není dobrým řešením. Magnetoterapie zde bývá velmi úspěšná zejména díky svému protizánětlivému působení, hodně důležitá je trpělivost, někdy se výsledky dostaví až po několika týdnech. Doporučuje se také současná aplikace na krční páteř, odkud vychází příslušná inervace.

MUDr. Václav Cikánek

Více informací o tenisovém loktu a magnetoterapii

Do you have a question?

Send us a simple contact form and we will contact you. We will be happy to advice you with anything.

I have a question
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
I want an advice
Contraindications for the use of magnetotherapy: electronic medical equipment, during pregnancy, bleeding. More about contraindications here.
Read the operating instructions before use.
Magnetotherapy devices Renaissance
The Duo Forte magnetotherapy medical device is a device designed for treatment with a low-frequency magnetic field in the home and clinical environment. Duo Forte is applicable to treatment in physiotherapy, also focusing on specific health problems.
We meet all standards for medical devices. We offer warranty, service and customer support and care.
© Magnetotherapy Renaissance® E-mail: support@magnetotherapyforhealth.com