Je možno pomocí magnetoterapie odstranit alespoň částečně brnění pahýlu po amputaci nohy?

Otázka:

Před pěti lety mně byla amputovaná pravá noha pod kolenem. Mam již sice 79 let, ale rád bych se, pokud možno, ještě trochu pohyboval. Mám sice protézu, ale soustavný tlak na pahýl mně způsobuje čím dál větší brnění v pahýlu, což následně snižuje citlivost v noze při chůzi. Rád bych se od Vás dozvěděl, zda je možno pomocí magnetoterapie tento stav vylepšit, to znamená odstranit alespoň částečně ono brnění.

Odpověď:

Toto je poměrně častý problém, který trápí pacienty po amputaci. Tlak v oblasti chirurgického zásahu snižuje prokrvení a způsobuje parestézie (brnění) v nervových zakončeních. Magnetoterapie dokáže tyto problémy velmi účinně zmírňovat, neboť nervová tkáň je vůči pulznímu magnetickému poli vysoce vnímavá. Doporučuji Vám aplikovat nejen na amputační pahýl, ale také na oblast bederní páteře, odkud vychází inervace do dolních končetin. Bolestivé podněty se zpracovávají již na úrovni míchy, takže analgetické účinky se projeví tím rychleji a intenzivněji. Pokud by se Vaše obtíže během zhruba půl roku výrazně nezmírnily, doporučuji Vám konzultovat s neurologem možnost chirurgické desenzitizace nervových zakončení.

MUDr. Václav Cikánek

Více o amputačních pahýlech a magnetoterapii

Do you have a question?

Send us a simple contact form and we will contact you. We will be happy to advice you with anything.

I have a question
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
I want an advice
Contraindications for the use of magnetotherapy: electronic medical equipment, during pregnancy, bleeding. More about contraindications here.
Read the operating instructions before use.
Magnetotherapy devices Renaissance
The Duo Forte magnetotherapy medical device is a device designed for treatment with a low-frequency magnetic field in the home and clinical environment. Duo Forte is applicable to treatment in physiotherapy, also focusing on specific health problems.
We meet all standards for medical devices. We offer warranty, service and customer support and care.
© Magnetotherapy Renaissance® E-mail: support@magnetotherapyforhealth.com